تست پک

تست پمپ

تست پمپ فشار قوی

یونیت تست فشار هیدرواستاتیک

Hydrostatic Test Units

Test Pumps

Test Pack

Test Pack

تست پک

تست پک

تست پک تست پک تست هیدرواستاتیک  یا آزمون تست فشار به آزمایشی مخصوص گفته می شود که بر روی تجهیزات تحت فشار مانند انواع لوله های تحت فشار و لوله های خطوط انتقال، بویلرها، سیلندر گازی، سیلندرهای تنفسی، کپسول های آتشنشانی، شیرهای صنعتی و پالایشگاهی، مبدل های حرارتی،  سیلندرهای کپسول آتش نشانی، لوله کشی و… انجام می شود و دوام، استحکام و نشتی آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

تست پک

تست هیدرواستاتیک را در کارخانه ها معمولا بعد از خاموش کردن پلنت و تعمیرات، بر روی قطعات تحت فشار انجام می دهند تا برای راه اندازی مجدد، از صحت عملکرد و سلامت تجهیزات اطمینان لازم را حاصل نمایند. این تست یا آزمون در واقع مشخص می کند که آیا شیرآلات، لوله ها، سیلندر آتش نشانی، سیلندر هوا یا گاز، لوله کشی، مبدل حرارتی یا سایر دستگاه مورد نظرمان می تواند تحت فشار نامی خود کار کند یا خیر. نکته ایی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر تست هیدرواستاتیک با فشار زیادی انجام شود ممکن است مشکلات زیادی را برای تجهیزات بوجود بیاورد و باعث از هم گسستگی برخی از بخشهای آنها شود. به طور استاندارد هر قطعه ایی که تحت تست هیدرواساتیک قرار می گیرد، می بایست 50% بالاتر از فشار کاری خود تحت این تست قرار گیرد.

یونیت تست فشار هیدرواستاتیک

برای مثال اگر حداکثر فشار کاری در یک مبدل حرارتی 20 bar می باشد، این مبدل می بایست در فشار 30 bar مورد تست هیدرواستاتیک قرار گیرد.

تست پمپ های دستی به دلیل دبی بسیار کم بیشتر برای تست قطعات با حجم بسیار کم و یا انجام کالیبراسیون فشار سنج ها یا سنسورهای فشار به کار می روند. از تست پمپ های دستی نمی توان برای تست قطعات با حجم بالا مانند مخازن بزرگ، سیلندر یا کپسول های حجیم و یا مبدل های حرارتی بزرگ استفاده نمود. هر چه حجم قطعه مورد تست بیشتر باشد، زمان تست بیشتر خواهد بود.

از تست پمپ های دیزل نیز برای تست خطوط لوله و مخازن خارج از محدوده ی کارگاهی که جریان برق و هوای فشرده در دسترس نیست استفاده می شود. نکته بسیار مهم در امر افزایش عمر تست پمپ ها اعم از تست پمپ های دستی، تست پمپ های بادی، تست پمپ های برقی و دیزلی این است که ابتدا حجم قطعه مورد تست با یک پمپ پر کن Filling Pump از آب پر شود تا تست پمپ مورد نظر بتواند در کمترین زمان ممکن و با کارکرد کم نسبت به افزایش فشار داخل قطعه اقدام کند.

چرا تست هیدرواستاتیک / چرا تست با آب

با توجه به فراوانی و تمیز بودن آب و کمپرس ناپذیر بودن آن ( که سبب کوتاه بودن زمان فشار گرفتن قطعه تحت تست می  شود ) از سیال آّب برای تست هیدرواستاتیک استفاده می شود. تست پک

تست پمپ( تست پک)

تست پمپ / تست پک / یونیت تست هیدرواستاتیک دستگاهی است که می تواند سیال آب را با کنترل دقیقی به فشار رسانده و از این فشار در تست قطعات استفاده نمود.

تست پمپ های هیدرواستاتیک در انواع بادی ( با درایو هوای فشرده )، برقی ( با درایو الکتریکال )، دستی و دیزلی وجود دارند.تست پک

تست پمپ های دستی به دلیل دبی بسیار کم برای تست قطعات یا سیلندرها یا کپسول های با حجم بسیار کم استفاده می شوند.

تست پمپ های برقی به دلیل دبی بالا برای انجام تست قطعات با حجم بسیار بالا و خطوط لوله و مبدل های حرارتی استفاده می شوند.

تست پک تست پک

Hydrostatic Test Units

تست پمپ های بادی به دلیل دقت بالا در اعمال فشار، کنترل فشار و قرائت فشار تست در تست ها و کالیبراسیون شیرهای صنعتی و تست سیلندرها و قطعات دیگر استفاده می شوند.

تست پمپ های دیزل بیشتر برای تست خطوط لوله انتقال نفت و گاز و آب در محل هایی که فراهم کردن برق و هوای فشرده میسر نیست، استفاده می شود.

در میان تست پمپ های فوق، تست پمپ های با درایو هوای فشرده / تست پمپ های بادی از جایگاه ویژه ایی برخورداند.

برخی از مزایای تست پمپ های بادی عبارت اند از :

  • دقت بسیار بالا در اعمال و کنترل فشار
  • ایمنی کامل به دلیل عدم وجود برق در دستگاه
  • وزن و حجم کم
  • عمر بسیار بالا
  • تعمیرات و نگهداری بسیار ساده و ارزان

کاربرد تست پک تست پمپ های فشار قوی :

  • انجام تست هیدرواستاتیک یا آزمون تست نشتی، تست ترکیدگی، تست سیکلیک بر روی قطعات مختلف و شیلنگ ها
  • ایجاد جریان و فشار برای استفاده در سیستمهای هیدرولیک مانند پمپ های بولت تنشنر، آچار هیدرولیکی، پولی کش هیدرولیکی، جک های هیدرولیکی و غیره
  • انجام عملیات فرمینگ و شکل دهی تحت فشار

آدور ابزار ارائه کننده تست پمپ های بادی از فشار 40 bar  الی 5000 bar  جهت انجام تست های هیدرواستاتیک می باشد.

آدور ابزار با در اختیار داشتن انواع پمپ های Haskel آمریکا و SHINEEAST چین، و سایر قطعات مانند شیرهای سوزنی با مارک های Swagelok آمریکا، Parker & Autoclave  آمریکا، FITOK  آلمان، فشار سنج های WIKA آلمان، سیستم مراقبت و رگلاتور تنظیم فشار AirComp  ایتالیا، مبادرت به ساخت و مونتاژ بهترین و با کیفیت ترین تست پمپ ها نموده است.

آدور ابزار در بخش مهندسی و تعمیرات خود، انجام تعمیرات، اورهال، سرویس و تست بر روی انواع تسد پمپ های معیوب از برندهای مختلف را نیز انجام می دهد.

جهت کسب اطلاع از قیمت تست پمپ ها، موجودی تست پمپ ها، و سایر سوالات فنی با آدور ابزار تماس حاصل فرمایید.

بخش فروش : 66815110 – 021   و  66815006 – 021   و  66815420 – 021

بخش تعمیرات و خدمات پس از فروش : 66815430 – 021  و 09127997022

تست پمپ هیدرواستاتیک

پمپ هیدرو استاتیک Hydrostatic Pump

ابزار اینرپک

ابزار هیدرولیک

تست پمپ TEST PUMP