لپینگ ماشینلپینگ ماشین

Lapping Flat and Polishing Machine

Single-Wheel Type

دستگاه لپینگ و پولیشینگ قطعات صنعتی

لپینگ یکطرفه / تک صفحه

لپینگ ماشین با افزایش نرخ ارز در کشور و تحریم های ظالمانه ی کشورهای غربی، پویش تولید ملی در کشور عزیزمان به راه افتاده است. در فرآیند تولید قطعات صنعتی به خصوص قطعات با تکنولوژی بالا یا های تک High Tech، استفاده و بکار گیری از دستگاه های پیشرفته و به روز صنعت دنیا، گریز ناپذیر می باشد.

در تولید قطعات صنعتی دو عامل نقش بسیار مهم دارد:لپینگ ماشین

 • دانش مهندسی و تعریف فرایند تولید و انتخاب مواد اولیه
 • تجهیزات و ماشین آلات تولید و کنترل کیفیت قطعات خروجی

علاوه بر الزام تولید قطعات صنعتی در کشور و ایجاد استقلال، به دلیل بالا رفتن استانداردهای تولید در سراسر دنیا، فرایند تولید قطعات و ماشینکاری آنها دچار تغییرات و کنترل کیفیت آنها نیز بهبود یافته است.

از جمله دستگاههای که برای تولید انواع قطعات صنعتی حیاتی برای صنایع بزرگ کشور در زمینه نظامی، نفت و ، گاز ، پتروشیمی و . . . استفاده می گردد، دستگاه لپینگ است.

لپینگ ماشین

عملیات لپینگ یک فرایند بسیار مهم در امر ایجاد یا افزایش تختی سطح قطعات صنعتی اعم از فلزی و غیر فلزی می باشد.

به طور کلی لپینگ سبب ایجاد و یا افزایش میزان Flatness   یا تختی سطوح می گردد.

این تخت بودن یا فلتنس قطعات در هنگام آببندی دو سطح که به صورت چرخشی و یا لغزشی با هم تماس دارند بسیار ضروری می باشد.

قطعات فلزی یا غیر فلزی در Dry Gas Seals  و مکانیکال سیل ها، سیت و پلاگ در شیرهای اطمینان، سیت و گیت در شیرهای دروازه ایی سرچاهی، ولو پلیت در کمپرسورها، سرامیک ها در شیرهای بهداشتی و قطعات بیشمار دیگر ، در فرایند تولید و یا تعمیر، نیاز به عملیات لپینگ دارند.

لپینگ ماشین لپینگ ماشین

لپینگ ماشین

تخت بودن دو سطح جهت آببدی به این معنا می باشد که دو قطعه کاملا تخت وقتی بر روی هم قرار می گیرند کاملا سطح یکدیگر را لمس کرده ( به اصطلاح به یکدیگر می چسبند ) و هیچ هوایی در بین آنها قرار نمی گیرد.

جهت ایجاد تختی و فلتنس از دستگاه لپینگ استفاده می گردد.

لپینگ ماشین

دستگاه Lapping، دستگاهی است با یک صفحه دوار با صافی سطح / تختی یا فلتنس بسیار بالا، که سرعت چرخش این صفحه قابل تنظیم می باشد.

قطعات برای ایجاد تختی یا افزایش تختی سطح بر روی صفحه لپینگ قرار گرفته و جهت روان کنندگی، خنک کاری و افزایش سرعت و کیفیت تراش و براده برداری قطعات، از روغن لپینگ، روغن الماسه یا روغن سنباده استفاده می گردد.

عملیات لپینگ و حصول کیفیت مطلوب نهایی به عوامل ذیل بستگی دارد:

 • جنس صفحه لپینگ
 • دانه بندی صفحه لپینگ
 • سرعت چرخش صفحه لپینگ
 • دمای اتاق لپینگ
 • کیفیت، نوع و غلظت مواد ساینده مصرفی
 • جنس قطعه در حال لپ
 • وزن قطعه
 • صافی سطح و کیفیت اولیه قطعه
 • وزنه و چیدمان قطعات بر روی صفحه لپینگ
 • تجربه کاربر دستگاه لپینگ

لذا به مشتریان گرامی یادآور می گردد صرف تهیه یک دستگاه با برند معروف اروپایی، نمی تواند کیفیت سطح خوبی ارائه نماید. و تک تک عوامل فوق در حصول کیفیت نهایی بسیار مهم هستند.

لپینگ ماشین

آدور ابزار در سالهای اخیر مبادرت به طراحی و ساخت دستگاه های لپینگ نموده و با توجه به نیاز مشتریان، در دستگاه های خود از صفحات چدن آلیاژی Iron Plate ، صفحات کامپوزیت و سوپر کامپوزیت KOHLER آلمان، الکتروموتور و گیربکس SEW آلمان و سایر قطعات را نیز از برندهای معتبر آمریکایی و اروپایی استفاده می نماید.کلیه دستگاههای لپینگ ساخت آدور ابزار دارای 12 ماه گارانتی، 15 سال خدمات پس از فروش، آموزش و راه اندازی رایگان و مقداری روغن و مواد مصرفی رایگان می باشند.

لپینگ ماشین

علاوه بر ارائه دستگاه لپینگ، کلیه ملزومات و قطعات ضروری و مواد مصرفی لپینگ همانند : لامپ مونوکروماتیک، لنز یا عدسی لپینگ، خمیر الماسه، نمد پولیش، روغن لپینگ، روغن الماسه، خمیر لپینگ، پودر الماس و . . . نیز از سوی آدور ابزار قابل ارائه می باشد.

دستگاههای لپینگ آدور  طبق سایزهای استاندارد دنیا در سایز صفحات 30 cm , 40 cm , 50 cm , 60 cm , 70 cm , 90 cm , 120 cm , 150 cm    همراه با صفحات چدنی و سوپر کامپوزیت قابل ارائه می باشند.

دستگاه های لپینگ آدور ابزار در مدل های ADOR-12 , ADOR-15 , ADOR-20 , ADOR-24 , ADOR-27 , ADOR-36 , ADOR-47  قابل ارائه هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات فنی دستگاههای لپینگ و قیمت و موجودی، با آدور ابزار تماس حاصل فرمایید.

آدور ابزار آمادگی کامل خود را جهت ارتقاء دستگاه های لپینگ، تعمیرات و بازسازی انواع دستگاه لپینگ  و تعویض صفحات چدنی لپینگ با صفحات کامپوزیت و سوپرکامپوزیت اعلام می دارد.

مشخصات تماس:لپینگ ماشین

تلفن های بخش فروش آدور ابزار : 66815006 – 021    و   66815110 – 021  و  66815420 – 021

تلفن های بخش تعمیرات و پشتیبانی فروش : 66815430 – 021   و   09127997022

روغن لپینگ Lapping Oil

تست پمپ بادی

تست پمپ هیدرواستاتیک

تست پک

گریس پمپ

ابزار اینرپک