بوستر گاز Gas Booster

تست با گاز Gas Test 

یونیت تست گاز فشار قوی  High Pressure Gas Test Unit

کمپرسور فشار قوی High Pressure Compressor 

بوستر گازآدور ابزار مرکز تخصصی ارائه انواع یونیت های فشار قوی برای سیال مایعات و انواع گاز ها می باشد.

عملیات فشار سازی یا تقویت فشار در مایعات با کمک Liquid Pump انجام می گیرد.

مایعات به دلیل ضریب تراکم پذیری بسیار کم، در مدت کوتاهی فشرده شده و به فشار می رسند.

در خوصوص تقویت فشار یا افزایش فشار در گازها، مسئله بسیار متفاوت است.

گازها به دلیل ضریب تراکم پذیری بسیار بالا، زمان زیادی جهت افزایش فشار آنها لازم است. البته می توان با کمک بوستر گاز یا کمپرسوری که دبی بسیار بالا داشته باشد، این زمان را کوتاه کرد.

در فرایند فشرده سازی یا افزایش فشار گازها، سیلندر متراکم کننده گاز، گرم و گاها داغ می شود، که این مطلب خود یکی از فاکتورهای مهم در افزایش استهلاک دستگاه و کاهش عمر و راندمان آن است. افزایش دمای سیلندر کمپرسور یا بوستر، به دلیل متراکم شدن گاز می باشد.

در دنیا به دلایل مختلفی هوا یا انواع گاز را متراکم کرده و با فشارهای مختلف ذخیره و مصرف می کنند.

به عنوان مثال :

  • افزایش فشار هوای اتمسفر تا 7 – 8 bar و حداکثر 10 bar توسط کمپرسورهای پیستونی یک یا چند سیلندر، جهت نظافت دستگاه و محیط های صنعتی، به کار انداختن ابزار بادی، شارژ تایر خودروها و پاشش رنگ یا موارد دیگر می باشد.
  • افزایش فشار اکسیژن و ذخیره آن در کپسولهایی با فشار کاری 150 bar الی 300 bar ، جهت کاربرد بیمارستانی و غواصی می باشد.
  • افزایش فشار گاز Co2 و آرگون و ذخیره آنها در سیلندرهای مختلف، جهت انجام عملیات جوشکاری می باشد.

گازهای فشرده، به دلیل ضریب تراکم بسیار بالا، بسیار خطرناک هستند. در واقع یک کپسول یا سیلندر گاز فشرده مانند یک پمپ متحرک می باشد. در صورت ترکیدن یک کپسول یا سیلندر گازی فشار قوی ، موج حاصل ، مانند یک پمپ عمل خواهد کرد.

برای درک این مطلب ابتدا باید بدانیم که برای افزایش فشار هر 1 bar حجم مشخصی از هر گاز، می بایست حجم آن نصف شود. به عبارت دگیر برای اینکه فشار یک سیلندر 1 لیتری را بخواهیم به 2 bar افزایش دهیم، باید یک لیتر گاز به آن تزریق کنیم یا برای افزایش فشار همان سیلندر 1 لیتری تا 100 bar، می بایست 100 لیتر گاز به آن تزریق کنیم.

همانطور که دیدید، به عنوان مثل یک سیلندر 50 لیتری در فشار 200 bar، حاوی 10,000 L گاز می باشد.

حال تصور نمایید در صورت ترکیدن این مخزن و خروج یکباره ی 10.000 لیتر گاز یا هوا با اطراف، چه موجی ایجاد شده و این موج ایجاد شده در یک فشار بسته مانند اتاق، کارگاه، یا سوله ی کارخانه، چه خرابی شدیدی را ایجاد خواهد کرد.

با توجه به این حساسیت و خطرناک بودن فرایند تقویت فشار گاز ها، دستگاه های تقویت فشار گاز می بایست از ایمنی بالایی برخوردار باشند.

برای افزایش فشار انواع گاز ها می توان از بوستر گاز یا Gas Booster استفاده نمود.

بوسترهای گاز تجهیزاتی هستند که می توانند فشار گاز ها را جهت استفاده در فرایندهای شیمیایی و تولیدی و یا ذخیره در مخازن و کپسول های فشار قوی، تقویت نمایند. یکی دیگر از کاربردهای بوستر گاز، افزایش فشار گاز جهت تست گاز یا Gas Test برای انجام تست های نشتی بر روب شیرهای سرچاهی و شیرهای ایمنی / شیرهای اطمینان می باشد.

بوسترهای گاز با درایو پنوماتیک Air Driven هستند و قادرند گازبا فشار ورودی مشخصی را تا فشار های بالا تقویت نمایند.

آدور ابزار انواع بوستر گاز و ایرآمپلی فایر در محدوده ی فشارهای مختلف را از برند Haskel آمریکا  و SHINEEAST چین ارائه می نماید.

در صورت نیاز به بوستر گاز جهت تقویت فشار گاز اکسیژن و هیدروژن، در ابتدای تماس و اعلام نیاز ، به این نکته اشاره فرمایید تا بوستر مناسب برای اکسیژن یا هیدروژن از سوی کارشناسان آدور ابزار پیشنهاد شود.

همچنین برای Co2 مایع و سایر گازهای با فاز مایع، پمپ یا بوستر مناسب موجود و قابل ارائه می باشد.

در بخش تعمیرات آدور ابزار، انواع بوستر گاز و آمپلی فایر هوا از برندهای هسکل Haskel، ماکسیماتور MAXIMATOR و هایفورس Hi-Force، رساتو Resato و . . . مورد تعمیرات اساسی، تست و بازسازی قرار می گیرند. در صورت نیاز به تعمیرات انواع پمپ یا بوستر گاز یا ایر آمپلی فایر با آدور ابزار تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ها و موجودی با دفتر آدور ابزار تماس حاصل فرمایید:

بخش فروش : 66815006 – 021 و 66815110 – 021 و 66815420 – 021

بخش فنی، تعمیرات و خدمات پس از فروش : 66815430 – 021   و 09127997022