دستگاه فلت لپینگ

Lapping Flat and Polishing Machine

Single-Wheel Type

دستگاه لپینگ

دستگاه لپینگ آدور ابزار به عنوان مرکزی تخصصی در زمینه ارائه دستگاههای لپینگ و ملزومات آن و ارائه خدمات و سرویس های تعمیراتی و آموزشی برای دستگاههای لپینگ ، آماده همکاری با مشتریان گرامی می باشد.

امروزه به دلیل نیاز صنعت به قطعات با کیفیت بسیار بالا جهت تولید دستگاه های بسیار خاص و های تک، اهمیت فرایند تولید و فینیشینگ و کنترل کیفیت آنها ، حائز اهمیت می باشد.

دستگاه لپینگ با ایجاد یا افزایش تختی بیت دو سطح، سبب ایجاد و یا بهبود آببندی آن دو سطح می شود. این عمل جهت بهبود عملکرد و رفع نشتی در قطعات مکانیکال سیل، درای گس سیل، شیرهای اطمینان و سایز شیرهای صنعتی به خصوص شیرهای فشار قوی سرچاهی، می گردد.

انواع دستگاه لپینگ برای ایجاد فلتنس / تختی بر روی قطعات در سایز های مختلف و با صفحات مختلف چدنی Iron Plate و کامپوزیت Composite و سوپر کامپوزیت Super Composite قابل ارائه می باشد.

دستگاه لپینگ و پولیشینگ

لپینگ یک روش نسبتا ساده برای براده برداری و پرداختکاری است که در آن یک سنگ ساینده (lap) با تختی یا فلتنس بسیار بالا و سرعت کم در حال گردش بوده و همزمان با فشار مشخصی به سطح قطعه کار چسبیده و بین سطح سنگ لپینگ و سطح قطعه کار روغن الماسه یا مواد ساینده (Slurry) شارژ شده ‌است. پس از این عملیات، سطح قطعه کار کاملاً صیقلی است. با توجه به گردش قطعه کار و ابزار که باعث تغییر سطح تماس دائمی بین آن‌ها می‌شود، از سطوح تخت قطعات فلزی به ‌طور ظریفی براده برداری می‌کند  و صافی سطح و دقت ابعادی در این فرایند بسیار بالا و عالی بوده و با توجه به سرعت و فشار پایین، سطوح قطعه کار پس از لپینگ کاملاً یکنواخت و صیقلی خواهند بود. اغلب قطعات فلزی و غیر فلزی را می‌توان به خوبی با عملیات لپینگ صیقل کاری نمود.

در فرایند عملیات لپینگ کاری می‌توان قطعاتی که قبلاً سنگ مغناطیس خورده‌اند را برای پرداخت نهایی از ۵ تا ۲۰ میکرون براده برداری کرد و سطح بسیار صیقلی به دست آورد. در این روش، تنش‌های سطحی قطعه از بین رفته ولی احتمال نفوذ مواد ساینده در سطح قطعه وجود دارد که با شستشوی قطعه با دستگاه حمام آلتراسونیک مشکل حل خواهد شد.

دستگاه های لپینگ با صفحات چدن آلیاژی مناسب برای لپ کردن قطعات با جنس های گرافیت، فولادی، آلومینیوم، برنجی، فسفر برنز و . . . و دستگاه لپینگ با صفحات کامپوزیت و سوپر کامپوزیت، مناسب برای لپ کردن قطعات با جنس های فولاد زنگ نزن Stainless Steel در گرید های مختلف، قطعات سیلیکون کارباید، تنگستن کارباید، سرامیک و . . . می باشد. از سوی دیگر کلیه ی دستگاه های آدور ابزار با ارائه گارانتی 18 ماهه و پشیبانی فنی 15 ساله قابل ارائه می باشند.

Single-Wheel Type

دستگاه های لپینگ آدور ابزار همراه با صفحات کامپوزیت، سوپر کامپوزیت و چدنی در مدل های زیر ارائه می گردد:

  • Model A12 Plate Dia. 300 mm
  • Model A15 Plate Dia. 400 mm
  • Model A20 Plate Dia. 500 mm
  • Model A24 Plate Dia. 600 mm
  • Model A28 Plate Dia. 700 mm
  • Model A36 Plate Dia. 900 mm

دستگاه لپینگ دستگاه لپینگ

علاوه بر دستگاه های لپینگ، انواع صفحات لپینگ دستی و لپینگ کیت، صفحه چدن و کامپوزیت در مش ها و سایز های مختلف قابل ارائه می باشد.

مواد مصرفی فرایند لپینگ کاری من جمله انواع روغن لپینگ و روانکاری و خنک کاری لپینگ، روغن الماسه، روغن سنباده، خمیر لپینگ، خمیر الماسه، پودر اکسید آلومینیوم، نمد پولیش، خمیر سرنگی، لنز / عدسی لپینگ، لامپ مونوکروماتیک یا لایت لپینگ و سایر تجهیزات لپینگ در مجموعه آدور ابزار موجود و آماده تحویل می باشد.

دستگاه لپینگ قادر به ایجاد تختی در قطعات می باشد.

دستگاه های فلت لپینگ یک طرفه می توانند هر سوی قطعات را تخت کنند و قادر به ایجاد توازی بین 2 سطح نیستند. برای ایجاد توازی بین 2 سطح در عملیات لپینگ می بایست از دستگاه لپینگ دو طرفه استفاده نمود. البته مسئله توازی 2 سطح در یک قطعه در موارد بسیار خاصی مهم بوده و کاربرد خاصی دارد.

دستگاه های تولید و ارائه شده توسط آدور ابزار از نوع Single Wheel  ( یک طرفه ) بوده و با صفحات چدن آلیاژی یا Iron Plate و صفحات سوپر کامپوزیت تحویل می گردد.

همچنین آدور ابزار خدمات تعمیرات، اورهال و سرویس و کالیبراسیون دستگاههای لپینگ را نیز ارائه می نماید.

و خدمات آموزش کاربری لپینگ، آموزش نگهداری لپینگ نیز از سوی آدور ابزار قابل ارائه می باشد.

جهت هماهنگی برای خرید ملزومات لپینگ، انواع روغن لپینگ و روغن الماسه، خمیر لپینگ و . . . با آدور ابزار تماس حاصل فرمایید.

سایر تجهیزات قابل ارائه توسط آدور ابزار عبارت اند از : تست پمپ هیدرواستاتیک جهت تست نشتی انواع سیلندر گازی، شیرآلات صنعتی، مبدل حرارتی و غیره

انواع جک و پمپ و ابزار هیدرولیک از برند ENERPAC  اینرپک آمریکا

فلنج فیسر و گسکت بر، ابزار تراش و سرمته های خاص

برقراری ارتباط با آدور ابزار:

بخش فروش : 66815110 – 021     و   66815006 – 021     و    66815420 – 021

بخش خدمات پس از فروش و تعمیرات و آموزش : 66815430 – 021       و    09127997022

 دستگاه فلت لپینگ

روغن لپینگ

تست پمپ بادی

فلنج فیسر

Lapping Oil

تست پمپ هیدرواستاتیک