فلنج فیسر

فلنج فیسر دستی

فلنج فیسر مکانیکی Mechanical Flange Facer

Flange Facer

فلنج فیسر خطوط لوله و اکثر شیرآلات صنعتی ( شیرهای فلنجی ) از محل فلنج به یکدیگر متصل می گردند . در محل اتصال فلنج می بایست عملیات آببندی انجام شود. این آببندی با کمک گسکت در بین فلنج ها انجام می گیرد. گسکت قطعه ایی است از جنس فلزی یا غیر فلزی که در محل مخصوص بین دو فلنج قرار گرفته و پس از محکم شدن دو فلنج به یکدیگر توسط پیچ و مهره، سبب آب بندی و مانع از نشتی سیال در محل اتصال می شود.

گسکت در قسمتی از فلنج های Raised Face قرار می گیرد که کمی برآمده و دارای شیارهای ریز می باشد.

شیارهای موجود در قسمت برآمده ی فلنج ها سبب می گردد تا گسکت بهتر عملیات سیلینگ یا آببندی را انجام دهد.

لذا در صورت آسیب دیدن این محل برآمده و یا شیارهای آن، گسکت نمی تواند عملیات آببندی را بطور کامل انجام دهد.

یکی از عوامل مهم در از بین رفتن و آسیب دیدن شیارهای فلنج های Raised Face ، جت کردن سیال از محل گسکت، عمل دیگر خورنده بودن سیال و عمل بعدی جابجایی غیر اصولی شیرها و فلنج ها ( کشیدن آنها از محل فلنج در کف کارگاه در هنگام جابجایی ) می باشد.

یکی از مشکلات عمده در نصب شیرآلات و اجرای خطوط لوله، رفع نشتی در محل فلنج های خطوط لوله و شیرهای نصب شده در خطوط لوله می باشد.

لذا تعمیر و یا اصلاح این قسمت از فلنج ها بسیار ضرورت دارد.

فلنج فیسر دستی

دستگاه فلنج فیسر دستگاهی است که می تواند قسمت برآمده ( Raised ) فلنج را احیا، تعمیر و اصلاح نماید.

این دستگاهها عمدتا به صورت هیدرولیک و یا پنوماتیک بوده و دارای قیمت بسیار بالا، اندازه بسیار بزرگ و کاربری سخت و دشوار می باشند.

اما شرکت LenMatec بلژیک مبادرت به ساخت دستگاههای فلنج فیسر دستی در دو مدل و تا سایز 22 اینچ نموده است.

این دستگاه ها قادرند بدون نیاز به نیروی هیدرولیک، پنوماتیک و برق، و فقط با کمک نیروی دستی ، براحتی انواع فلنج های Raised Face را تا سایز 10 اینچ در مدل LMC mini Facer و تا 22 اینچ در مدل LMC mini facer EVO اصلاح نمایند.

گسکت

این فلنج فیسر طبق استاندارد ASME B16.5 ، شیارهای فلنج را در دو گام Stock Finish و Smooth Finish  اصلاح نموده و یا شیار جدید ایجاد می نماید.

آدور ابزار به عنوان عامل فروش ( نماینده انحصاری ) فلنج فیسر های لن ماتک، آماده تحویل این دستگاهها در دو مدل ذیل می باشد:

  • فلنج فیسر مدل LMC mini-facer با قابلیت اصلاح فلنج ها از سایز 1 الی 10 اینچ
  • فلنج فیسر مدل LMC mini-facer EVO با قابلیت اصلاح فلنج ها از سایز 2 الی 22 اینچ

یکی از مزایای اصلی این دستگاه این است که اپراتور می تواند به دلیل سبکی دستگاه، بدون نیاز به انتقال فلنج و یا شیر آسیب دیده و نیازمند تعمیر به کارگاه تعمیرات، آنها را در محل نصب ، مورد تعمیر و اصلاح قرار دهد.

مزیت اصلی این دستگاه، عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری بوده و تنها قطعه مصرفی در آن، تیغچه تراش بوده که این تیغچه در کلیه فروشگاه ها و مغازه های فروش ابزار تراش موجود و با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه می گردد.

تعمیر فلنج

آدور ابزار علاوه بر دستگاه فلنج فیسر، جهت تکمیل سبد محصولات خود در زمینه گسکت و آببندی فلنج ها، انواع گسکت بر دستی و برقی برای گسکت های فلزی و غیر فلزی از برند های معتبر دنیا مانند ALLPAX آمریکا و EZEECUT هندوستان را نیز موجود و به مشتریان ارائه می نماید. این گسکت برها با قابلیت برش انواع گسکت تا سایز حداکثر 62 اینچ موجود است.

 علاوه بر فروش گسکت بر، انواع گسکت اسپیرال وند ( استیل و فولادی )، گسکت های کلینگریت، لاستیکی، گسکت های تفلونی، گسکت های گرافیتی، گسکت های آزبستی و غیره نیز در سایزهای مختلف موجود و با قیمت رقابتی قابل ارائه می باشد. همچنین دستگاه گسکت بر از برند ALLPAX آمریکا توسط آدور ابزار قابل ارائه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از موجودی و قیمت دستگاه فلنج فیسر دستی با آدور ابزار تماس حاصل فرمایید.

شماره های بخش فروش :  66815110 – 021    و    66815006 – 021  و  66815420 – 021

شماره های بخش فنی، تعمیرات و خدمات پس از فروش : 66815430 – 021   و   09127997022

پست الکترونیکی ( email ) : adortools@gmail.com