فلنج فیسر

Flange Facer

دستگاه فلنج فیسر

عملیات فلنج فیسینگ

دستگاه فلنج فیسر های Raised Face از ناحیه برآمده پیشانی مانند، با یکدیگر تماس داشته و در این ناحیه آببندی به کمک یک گسکت ( واشر ) انجام می گیرد.

براساس نوع سیال، فشار سیال و کلاس کاری شیر یا فلنج، جنس گسکت متفاوت می باشد. گسکت می تواند از انواع فلزی، نیمه فلزی یا غیر فلزی باشد.

گسکت در قسمت پیشانی برآمده بین دو فلنج قرارگرفته و به کمک بستن پیچ ها و فشرده شدن گسکت بین فلنج ها، عملیات آب بندی انجام می گیرد.

Flange Facer

ناحیه برآمده در پیشانی فلنج را Raised Face می نامند.

این ناحیه دارای شیارهای اسپیرال یا حلزونی بوده و در هنگام بستن دو فلنج توسط پیچ و مهره، شیارهای مذکور در گسکت فرو رفته و عملیات آببندی را بهتر انجام می دهند.

حال اگر صافی سطح یا نظم شیارهای این قسمت آسیب ببیند، عملیات آببندی توسط گسکت صورت نگرفته و سیال از این قسمت به بیرون نشت خواهد کرد.

عملیات فلنج فیسینگ

در صورتی که شیارهای پیشانی فلنج آسیب ببیند، نم یتوان کل فلنج یا شیر فلنج دار را با یک فلنج یا شیر نو تعویض نمود، چرا که قیمت فلنج یا شیر نو بسیار گران است.

بنابراین تعمیر این قسمت بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

دستگاهی که بتوان فلنج های Raised Face را تعمیر و احیا کند، فلنج فیسر نام دارد.

فلنج فیسر ها در انواع هیدرولیک و پنوماتیک و برقی ساخته و توسط شرکت های مختلف در دنیا عرضه شده اند.

فلنج فیسرهای هیدرولیک، پنوماتیک و برقی بسیار گران بوده و علاوه بر قیمت بسیار بالا، دارای کاربری یا اپراتوری دشوار هستند.

اما شرکت لن ماتک Len Matec بلژیک، مبادرت به تولید و عرضه دو مدل فلنج فیسر دستی نموده است.

مدل اول با نام LMC mini facer قادر است فلنج های Raised Face را از سایز 1″ الی 10″ بر طبق استاندارد ASME B16.5 به دو صورت Smooth finish  و  Stock finish اصلاح و ترمیم نماید.

دستگاه فلنج فیسر دستگاه فلنج فیسر

 

دستگاه فلنج فیسر

مدل دوم با نام LMC mini facer EVO قادر است فلنج ها از سایز 2″ الی 22″   را بر طبق استاندارد ASME B16.5 به دو صورت فوق ترمیم نماید.

از مزایای اصلی این فلنج فیسرها، سبکی، کاربری و اپراتوری بسیار ساده، وزن و حجم بسیار کم، قابلیت انتقال و جابجابب بسیار راحت، قابلیت نصب بر روی فلنج ها در محل نصب فلنج وبدون نیاز به تعمیر و نگهداری، و . . . می باشد.

این فلنج فیسرها در یک کیف قابل حمل قرارداشته و براحتی قابل انتقال می باشد.

استفاده از این فلنج فیسرها بسیار مقرون به صرفه می باشد.

زیرا تنها قطعه ی مصرفی، تیغچه ی الماس تراش آن است که با قیمت بسیار مناسب در تمام بازار فروش ابزار تراش یافت می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت کاتالوگ، دریافت فیلم آموزشی، اطلاع از موجودی کالا و قیمت از تماس با آدور ابزار دریغ نفرمایید.

آدور ابزار علاوه بر دستگاه فلنج فیسر، انواع گسکت فلزی، نیمه فلزی، غیر فلزی، اسپیرال وند، کلینگریت، گرافیتی، تفلونی، لاستیکی و غیره را نیز موجود داشته و با قیمت رقابتی ارائه می نماید.

 

همچنین جهت برش گسکت، دستگاههای گسکت بر آمریکایی از نوع دستی و برقی را از برند ALLPAX موجود داشته و با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می نماید.

شماره های بخش فروش : 66815110 – 021   و 66815420 – 021    و 66815006 – 021

بخش فنی و تعمیرات :  66815430 – 021    و  09127997022

جهت مشاهده مقاله  تست پمپ اینجا کلیلک نمایید

جهت مشاهده ابزار انرپک اینجا کلیک نمایید .

جهت مشاهده ابزرا انرپک  اینجا کلیک نمایید .

تست پک

تست پمپ هیدرواستاتیک

پمپ هیدرو استاتیک Hydrostatic Pump